...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Květen 2008

Už je tu jaro

30. května 2008 v 21:21 SK Karlovice
Jarní sezona pro nás začala oblastními závody, pomalu se probouzíme ze zimního spánku. Forma jistě bude o prázdninách, a hlavně o dovolené. Fotky v jarní galerii jsou ze závodů v Ostravě.
Více fotografií v galerii...

Láďa úspěšný na lyžích i v biatlonu

29. května 2008 v 12:39 SG Vrbno
Láďa Hlobil, který začínal v našem oddíle OB a specializuje se nyní na běžecké lyžování a biatlon, dosáhl v této sezoně v obou sportech výrazných úspěchů. V silné konkurenci českého běžeckého lyžování, skončil celkově na výborném osmém místě a v biatlonu celkově na místě šestém. Individuálně pak čtvrté místo na hladké třicítce MČR a v ČP biatlonu třetí místo.

SG sezona LOB 2007 - 2008

28. května 2008 v 11:23 SG Vrbno
Začátek sezony byl velmi úspěšný pro Filipa a Barboru. Ukazovali se v dobrém světle po technické stránce a uspěli i v nominačních závodech. Na úrovni bylo i soustředění ve Švédsku. Oba se taky nominovali na JMS, stejně jako Luboš na ME ve Švýcarsku. Monika měla zdravotní problémy, přesto podávala velmi solidní výkony. Ivona, celkovým čtvrtým místem v žebříčku, potvrdila své ambice pro příští rok. Trochu více se čekalo od dorostenců. V závěru sezony, na MČR v Jilemnici, zíkal stříbrnou medaili Luboš v elitě, Ivona byla čtvrtá, Lukáš šestý. Taky Monika, Barbora a začínají mladší dorostenky nezklamaly. A ještě pár fotek je v galerii...My na Mísečkách...
Více fotografií v galerii...

MČR MTBO 2008

25. května 2008 v 22:13 Orienteering
Mistrovství na dlouhé trati pořádal ve Svratce oddíl Tesla Brno. Náročné tratě, dobré zázemí, výborní pořadatelé. V hlavní kategorii žen zvítězila Markéta Jirásková před Evou Haškovou a Marií Hrdinovou, v hlavní kategorii mužů zvítězil Lubomír Tomeček před Jířím Hradilem a Janem Lauermanem.
Více fotografií v galerii...

MČR noční 2008 Ostrava

25. května 2008 v 16:14 Orienteering
Velmi pěkné závody připravil oddíl AOV - ORIENTEERING FiZA Team Ostrava. V mistrovské kategorii žen zvítězila Zuzana Stehnová před Martinou Fejlkovou a Katarínou Labašovou, v mužích pak Petr Henych před Davidem Hepnerem a bronz získal Michal Matějů.
Více fotografií v galerii...

Gigasport Český pohár 2007

24. května 2008 v 22:56 Orienteering
V soutěži žen zvítězila Zdenka Stará před Ivetou Duchovou a Lucií Krafkovou, v soutěži mužů Michal Smola před Osvaldem Kozákem a Zdeňkem Rajnoškem.
Více fotografií v galerii...

Sezona LOB 2007 - 2008

23. května 2008 v 16:32 Orienteering
Ve znamení stříbrné medaile Ondřeje Vodrážky na ME, a zlatých medailí Hany Hančíkové a Simony Karochové na JMS, proběhla letošní úspěšná sezona LOB. V nejvyšší domácí soutěži mužů zvítězil celkově Ondřej Vodrážka před Janem Lauermanem a Lubomírem Tomečkem, v ženách byla na prvním místě Helena Randáková před Barborou Chudíkovou a Zuzanou Stehnovou.
Více fotografií v galerii...

MS MTBO Nové Město na Moravě 2007

22. května 2008 v 21:41 Orienteering
Úspěšné po stránce organizační i sportovní, bylo pro nás MS MTBO v Novém Městě na Moravě. Účastníci hodnotili organizaci i tratě jako výborné. Stříbro získala česká štafeta ve složení Martin Ševčík, Jaroslav Rygl, Lubomír Tomeček, bronz v závodech jednotlivců pak Markéta Jirásková, Jaroslav Rygl a Lubomír Tomeček.
Více fotografií v galerii...

Český pohár Vrbno pod Pradědem - Ludvíkov

22. května 2008 v 21:23 SG Vrbno
Velmi pěkné závody OB uspořádal oddíl orientačního běhu při Sportovním gymnáziu ve Vrbně pod Pradědem. Náročné terény, přesná mapa, dobrá stavba tratí, dobré zázemí.
Více fotografií v galerii...

Závody OB v Karlovicích 2007

22. května 2008 v 21:05 SK Karlovice
V krásném prostrředí pensionu U řeky proběhly společné závody Moravskoslezské a Hanácké oblasti. Mapu zpracoval Karel Pospíšil, na organizaci se podíleli členové oddílů OB NOVO Bruntál a SK Karlovice. Vítězstvím zde taky oslavil své kulaté narozeniny Robert Zdráhal.
Více fotografií v galerii..