...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Červen 2008

OŽ Vrbno - Martina Rakayová a Tomáš Kovalčík

29. června 2008 v 10:14 SG Vrbno
Slovenská reprezentantka Martina Rakayová /TKE/ a Tomáš Kovalčík /JAM/, zvítězili v hlavních kategoriích MSŽ OB ve Vrbně pod Pradědem. Vítězství v dalších kategoriích získali - Ondřej Knotek /ZLH/, Marek Rigó /ODR/, Jiří Kostka /AOP/, Terezka Poláková /SOP/, Jana Tesařová /VOV/, Štěpánka Kosová /TRI/, Sára Nožková /TRI/, Lucie Moravcová /SOP/, Bohumila Tesařová /VOV/, Alena Ledabylová /HOB/, Jitka Stiborová /KAR/, Filip Míček MOV, Vojtěch Tesař /VOV/, Lukáš Zavřel /KRN/, Pavel Štětínský /VOV/, Michal Argaláš /TRI/, Boris Navrátil /AOV/, Jiří Tesař /VOV/, Rudolf Kolář /ABR/, Karel Jurčák /SOP/ a Zdeněk Boudný /SJI/. Velmi dobře připravené závody, hodnotné ceny i tombola.
Více fotografií v galerii...

JAMAJKA - PRIX 2008

27. června 2008 v 6:27 SG Vrbno
Závod proběhl za pěkného počasí a dobré účasti závodníků. Jak je vidět na fotografiích, již před Karlovicemi se zformovaly malé skupiny, které pak závěrečné stoupání ještě více nadrobilo. V hlavní kategorii zvítězil Jan Strapek před Lubomírem Tomečkem, třetí byl Lukáš Heinrich.
Více fotografií v galerii...

OB v galerii Na radnici

25. června 2008 v 12:28 Orienteering
Výstava fotografií z prostředí závodů OB probíhá právě v galerii Na radnici ve Vrbně pod Pradědem. Výstava fotografií s krátkými texty, které přibližují divákům orientační běh jak na místní tak i na vrcholové úrovni, se těší velkému zájmu. Dle řady kladných ohlasů, je dobrou propagací tohoto moderního sportu.
Výstava potrvá ještě do poloviny července.

Sportovní den

22. června 2008 v 21:15 SG Vrbno
Sportovní den pro žáky vrbenských škol připravilo SG. Velmi pěkné byly zápasy v kopané, fotky jsou již zveřejněny, další fotografie jsou z atletiky. Celá řada pěkných výkonů, a skvělá byla i atmosféra.
Více fotografií v galerii...

Gábina vede ČP

22. června 2008 v 20:56 SG Vrbno
Gábina Weissová, lyžařka ze skupiny Radka Peňáze, zkusila letos taky běhy do vrchu a daří se jí náramně. Po několika velmi dobrých výsledcích vede průběžně český pohár.

Kenya 1. - Vrbno 2.

20. června 2008 v 0:10 SG Vrbno
Keňané měli deset zápasů v nohách, přesto vyhráli. Předvedli pěknou technickou hru a porazili Vrbno, Světlou i Rýmařov. Výkon vrbeňáků byl v rozhodujícím utkání kvalitní a tvrdost našich obránců na soupeře platila. Potom došlo k několika tvrdším srážkám a zraněním, začali jsme hrát velmi opatrně, čistě, ale na rozjetého soupeře to již nestačilo.
Více fotografií v galerii...

Za týden začíná "podzim"

18. června 2008 v 22:02 SK Karlovice
V celkovém hodnocení jarního žebříčku jsou na tom nejlépe Jitka /4./, Miluška /9./, Karel /7./ a Zbyněk /9./, Já jsem skončíl osmý a Polda čtrnáctý, u dalších by to chtělo víc závodů. Ovšem je tu příležitost již příští týden ve Vrbně, na prvním "podzimním" žebříčku. Předpokládám stoprocentní účast.....vlastně já chci fotit....takže to bude 99 %. Za výkon jara hodnotím umístění Zbyňka - a ještě foto.

OB v Africe

18. června 2008 v 0:27 SG Vrbno
V rámci akce mezinárodní organizace MYSA, program Fotbal pro Afriku, kterou podporuje český reprezentant Tomáš Ujfaluši, navštívila Vrbno pod Pradědem skupina mladých keňských sportovců. Byl připraven bohatý program, ze sportovních akcí např. ukázka cyklokrosu, jízdy na kolečkových lyžích a ukázka orientačního běhu. Pokud tedy za pár let budou Keňané vyhrávat na světových závodech OB, nebudu překvapen. Na desítce jsou v průměru tak o dvě minuty lepší než naše špička.
Více fotografií v galerii...

Slet Draků...

17. června 2008 v 12:13 SG Vrbno
Výborné podmínky pro sportování, zdravé ovzduší, možnost přípravy na blízkém Pradědu a kvalitní trenérské zabezpečení na vrbenském sportovním gymnáziu, jsou již řadu let široké sportovní veřejnosti známy. Jeden z úspěšných vrbenských oddílů, ACS Drak, uspořádal nyní setkání členské základny a besedu s reprezentanty. Akce se zůčastnila téměř stovka sportovců. Na fotografiích - Miloslav Mlynář - dlouholetý velmi úspěšný trenér cyklistiky a několikanásobný mistr ČR ve veteránských kategoriích - Jitka Stiborová - bývalá československá reprezentantka v biatlonu, mistryně sportu a taky úspěšná trenérka lyžování a orientačního běhu - Vlastimil Mlynář - mistr České republiky v cyklokrosu a současný úspěšný trenér na SG - Lubomír Tomeček - vícemistr světa v MTBO z Austrálie 2004 a z loňského MS v Novém Městě na Moravě, současně rovněž začínající trenér na vrbenském SG - Zdeněk Mlynář - juniorský mistr světa v cyklokrosu, vynikající český reprezentant - Lubomír Petruš - juniorský mistr Evropy a třetí na JMS 2008, nyní snad největší talent české cyklistiky. Z dalších úspěšných vrbenských sportovců se besedy zůčastnil např. Vladimír Hlobil - jeden z našich nejlepších juniorů v biatlonu a Gabriela Weissová, která se pravidelně umisťuje v českém poháru v bězích do vrchu na stupních vítězů - v průběžném pořadí vedoucí závodnice českého poháru - rovněž studentka vrbenského sportovního gymnázia. Velmi úspěšná akce a dobrá propagace vrbenského sportu.

Římov 2008

15. června 2008 v 20:18 Orienteering
Závody žebříčku B - Morava v Římově, nabídly členitý terén a obtížné úseky se střídaly s běžeckými. Fotografie v galerii jsou ze sobotního závodu a ještě sobotní výsledky v hlavních kategoriích. D 12 B - Gabriela Hiršová - VBM, D 14 B - Kateřina Chromá - ZBM, D 16 B - Johanka Šimková -UOL, D 18 B - Adélka Jakobová - UOL, D 20 B - Hana Šmajstrlová - AOV, D 21 B - Zhu Mingyue - CHI, H 12 B - Pavel Ptáček - BBM, H 14 B - Marek Minář - SSV, H 16 B - Michal Hubáček - LCE, H 18 B - Miloš Nykodým - ZBM, H 20 B - Ondřej Malý - VIZ, H 21 B - Jan Šidla - TZL.
Více fotografií v galerii...

Sport pro všechny

8. června 2008 v 14:01 Orienteering
Blíží se prázdniny a s nimi i vícedenní závody. Pravě tam je potom často vidět, že pokud jde o členskou základnu je orienťák prostě bezkonkurenční.

Ve Vizovicích osvěžení zajištěno

8. června 2008 v 10:53 SK Karlovice
Oblastní závody ve Vizovicích byly fyzicky dost náročné, ale pořadatelé prozíravě zajistili teplý jarní deštík, který příjemně osvěžil. Moc pěkná mapa a líbily se mi i společné sprchy...
Více fotografií v galerii...

MOV a VOV na Čeladné

4. června 2008 v 22:27 Orienteering
Těžké terény, teplé počasí a náročné tratě, prověřily dokonale osmset startujících závodníků. Krásné prostředí, skvělá atmosféra, výborný komentátor, rychlé výsledky...líbily se mi i mapy. Závodů se zůčastnila též čínská a slovenská reprezentace. A ještě výsledky v hlavních kategoriích...V sobotu zvítězila slovenská reprezentantka Martina Rakayová, druhá byla Číňanka Li Ji, třetí Petra Tvarůžková...v kategorii mužů skončili na prvních místech rovněž Slováci Marian Dávidík a Lukáš Barták, třetí byl Adam Chromý... V neděli zvítězila po výborném výkonu juniorská mistryně světa v LOB Simona Karochová, před Martinou Rakayovou, třetí byla rovněž Slovenka, Jana Macinská...v kategorii mužů pak zvítězil Adam Chromý, před Slovákem Michalem Krajčíkem, třetí byl Štěpán Dlabaja. Tentokrát více fotek v galerii...
Více fotografií v galerii...

Jana a Jakub dvakrát první

4. června 2008 v 21:58 SG Vrbno
Na závodech v Čeladné se dařilo Janě a Jakubovi, kteří vyhráli v sobotu i v neděli, Eva a Nela byly druhé, třetí pak ještě Monika, Lída a Filip...dobře běžely i obě Pavly. Další výkony byly solidní, ale na bednu to již nestačilo. Velmi pěkné závody, jenom snad až příliš dlouhé tratě v některých kategoriích.

Ivoš a Zuzka v pohodě

4. června 2008 v 21:49 SK Karlovice
V sobotu 31.5. vyrazil náš oddíl v silné sestavě na Beskydy. V kopcích a na těžkých tratích se nejvíce dařilo Jitce, Blance, Vlaďce, Karlovi, Poldovi a Zbyňkovi...Ivoš a Zuzana to pojali tréninkově...já jsem své příznivce výkonem nepotěšil...ale mám fotky...