...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Červenec 2008

Vstávat a cvičit!

30. července 2008 v 21:50 SK Karlovice
Hlavním prázdninovým závodem je pro nás "Vidnava". Karel již má formu, nové boty i pěkné prázdninové tričko, a pro ostatní je toto poslední výzva - " trénovat, trénovat, trénovat"?

Hudeček má draka

27. července 2008 v 21:13 SG Vrbno
Železný drak...tak se jmenuje závod na 100 km s velkým převýšením, který má cíl na vrcholku Pradědu. Vyhlášení nejlepších proběhlo v Ludvíkově. Po loňském českém poháru v orientačním běhu, se zde nyní sešli nejlepší severomoravští cyklisté. V hlavní kategorii zvítězil Petr Hudeček /Forman Adamec/, před mistrem světa v cyklokrosu Zdeňkem Mlynářem /MAX CURSOR/, třetí byl Libor Pohanka /KC Brno/. V juniorech pak zvítězil David Dvorský /MAPEI Olomouc/, talentovaný závodník ze Sportovního gymnázia ve Vrbně pod Pradědem.
Další fotografie jsou v galerii.

Vosa ukradla francouzské zlato

26. července 2008 v 20:39 Orienteering
Mistrovství světa vyvrcholilo krásným závodem štafet. V závodě žen rozhodla famózním výkonem o zlatu pro Finsko Minna Kauppi, druhé bylo Rusko , třetí Švédsko. Naše ženy běžely rovněž velmi dobře a ve složení Radka Brožková, Eva Juřeníková a Dana Brožková obsadily páté místo. Závod mužů byl vyrovnaný. Na posledním úseku to již vypadalo, že na zlato má největší šanci Francie, ale vosa zle pozlobila francouzského finišmena. Ten přerušil závod a podařilo se mu dojít na diváckou kontrolu, kde se již o něj postarali lékaři. Zvítězila trochu překvapivě Velká Británie před Ruskem a Švýcarskem. Naši, Jan Procházka, Michal Smola a Tomáš Dlabaja byli čtvrtí, což je velmi dobrý výsledek. Seveřané příliš neuspěli, nejlépe Finové na šestém místě. Celkově lze říci, že šampionát byl uspořádán na vysoké úrovni a naši borci podali výborné výkony.
Další fotografie v galerii.

Dana je zlatá

20. července 2008 v 0:07 Orienteering
Klasika na MS přinesla zlato Daně Brožkové. Vybojovala ho po velkém výkonu, když na druhém místě skončila Marianne Andersen /NOR/, třetí byla Anika Billstam /SWE/. Výborného výsledku dosáhla taky Eva Juřeníková, která skončila osmá, 21. byla Jana Panchártková. V mužích zvítězil Daniel Hubmann /SVI/, druhý byl Anders Nordberg /NOR/ a na třetím místě skončil Francois Gonon /FRA/. Michal Smola doběhl po zranění třináctý, na 24. místě byl Jan Mrázek.

Stříbro a bronz z Jeseníků

18. července 2008 v 7:05 Orienteering
Mistry světa na krátké trati se stali Minna Kauppi a Thierry Gueorgiou. Naši běželi výborně - Radka Brožková získala bronz, Michal Smola stříbro - 24. Zdenka Stará, 29. Iveta Duchová, 13. Tomáš Dlabaja, 29. Vladimír Lučan. Vynikající práce České televize - obraz z lesa v kombinaci s grafikou. Pořadatelé předvedli, že OB je divácky velmi zajimavým sportem.

Kvalifikace na klasiku

16. července 2008 v 0:59
Kvalifikace v Dalově důkladně prověřila účastníky MS. Terén byl sice typický moravský, ale s těžkou podložkou a obtížnou dohledávkou v hustnících. Naše ženy běžely výborně a Eva Juřeníková, Dana Brožková i Jana Panchártková postoupily do finále. Z mužů zaběhli dobře a postoupili Michal Smola a Jan Mrázek, nedařilo se Petru Losmanovi.
Více fotografií v galerii.

OB festival - Olomouc

15. července 2008 v 23:42 Orienteering
Šestidenní závody v orientačním běhu, probíhají jako doprovodná akce mistrovství světa v Olomouci. 1600 účastníků, ve všech věkových kategoriích, má možnost vyzkoušet si terény MS. Druhá etapa, ze které jsou fotografie, měla centrum v Dalově.

Mistrovství světa - sprint

14. července 2008 v 0:35 Orienteering
Mistrovství světa v orientačním běhu - Olomouc 2008 - bylo zahájeno závodem ve sprintu. Z výsledků - ženy - 1. Anne Margrethe Hausken /NOR/, 2. Minna Kauppi /FIN/, 3. Helena Jansson /SWE/ - muži - 1. Andrey Khramov /RUS/, 2. Daniel Hubmann /SVI/, 3.Martin Johansson /SWE/. Naši běželi výborně - 6. Dana Brožková, 9. Eva Juřeníková, 17. Radka Brožková - 6. Tomáš Dlabaja, 7. Jan Procházka, 18. Jan Mrázek. Závody měly vynikající atmosféru - perfektní - jak kvalifikace v Prostějově, tak i finále v Olomouci. Velmi pěkný televizní přímý přenos z Olomouce.

Novo Bruntál a MTBO

11. července 2008 v 21:36 Orienteering
MČR v MTBO se již pravidelně zůčastňují závodníci oddílu NOVO Bruntál, a to jak v elitních, tak i ve veteránských kategoriích. Na fotografiích Luboš Tomeček a Radek Vala, kteří již v letošním roce získali medaile v elitě.

Zuzana je všestranná

9. července 2008 v 14:19 Orienteering
Česká reprezentantka Zuzana Stehnová vyhrála čtyřdenní závody v OB Česká Kanada. Je to jedna z našich nejvšestrannějších závodnic...reprezentantka v LOB, mistryně ČR v nočním OB a současně figuruje v průběžném pořadí ČP v OB na šestém místě. V mužské elitě zvítězil Václav Komanec. Také na Moravě, ve Ptení, se uskutečnily třídenní závody OB před MS - Cena střední Moravy. V obou elitních kategoriích zvítězili Australané, Julian Dent a Jo Allison.
Na fotografiích Zuzana Stehnová.

Akademické MS OB Estonsko

9. července 2008 v 13:44 Orienteering
Nominace na akademické MS Estonsko. Tomáš Dlabaja, Štěpán Kodeda, Osvald Kozák, Jan Procházka, Michal Smola, Jan Šedivý, Dana Brožková, Radka Brožková, Iveta Duchová, Kristýna Kovářová, Jana Panchártková. Na fotografii Osvald Kozák.

Nominace na MS OB - Olomouc

3. července 2008 v 21:24 Orienteering
Byla oznámena nominace na MS OB v Olomouci. Ženy - Brožková Dana, Brožková Radka, Duchová Iveta, Juřeníková Eva, Panchártková Jana, Stará Zdeňka. Muži - Dlabaja Tomáš, Losman Petr, Lučan Vladimír, Mrázek Jan, Procházka Jan, Smola Michal. Na fotografii Michal Smola při vítězném závodě ČP ve Vrbně pod Pradědem.

MTBO - nominace na MS a ME

2. července 2008 v 16:00 Orienteering
Nominaci na MS v Polsku a na ME v Litvě oznámil trenér české reprezentace Jiří Vraný. Ženy - Chudíková Barbora, Jirásková Markéta, La Carbonara Hana, Lacigová Michaela, Paulíčková Renata, Tichovská Martina. Muži - Hradil Jiří, Laciga Radek, Lauerman Jan, Rygl Jaroslav, Svoboda Jan, Ševčík Martin, Tomeček Lubomír. V nominaci jsou tedy všichni naši medailisté z MS 2007. Na fotografiích... "bronzová" Markéta Jirásková a stříbrná štafeta z loňského MS /Ševčík, Rygl, Tomeček/. Další bronzové medaile získali - Tomeček na střední a Rygl na dlouhé trati.