...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Srpen 2008

Medaile jsou ve Vrbně

31. srpna 2008 v 23:48 SG Vrbno
Z úspěšného Mistrovství světa se vratil Lubomír Tomeček, trenér Sportovního gymnázia ve Vrbně pod Pradědem. Získal hned dvě bronzové medaile, na střední trati a ve štafetách. Výborné výkony a formu potvrdil taky v závodě na dlouhé trati, když obsadil čtvrté místo. Lubomír Tomeček je odchovancem Sportovního gymnázia ve Vrbně a v MTBO závodí v současné době za oddíl NOVO Bruntál.

Naši v Polsku "na výbornou"

30. srpna 2008 v 19:20 Orienteering
Mistrovství světa v Polsku bylo zakončeno štafetami. Naši muži ve složení Martin Ševčík, Jaroslav Rygl a Lubomír Tomeček obsadili třetí místo po úspěšném souboji se Švýcarskem. Druhá česká štafeta skončila na pěkném pátém místě. Ženy obsadily páté a šesté místo. Juniorky získaly naprosto bezpečně zlato, junioři skončili pátí. Celkově lze říci, že při stále se zvyšující úrovni MTBO ve světě, jsou výsledky na MS vynikající.
Fotografie je z MS v Novém Městě, kde štafeta získala ve stejném složení stříbro.

MS MTBO

27. srpna 2008 v 21:24 Orienteering
Na mistrovství světa MTBO v Polsku, získal ve sprintu stříbrnou medaili Jiří Hradil a bronzovou Martina Tichovská, 8. místo pak ještě Radek Laciga. Na střední trati vybojoval bronzovou medaili Lubomír Tomeček, 11. byl Jan Lauerman. V ženách byla 6. Renata Paulíčková, 7. Hana La Carbonara, 10. Markéta Jirásková. Současně probíhá i JMS. Ve sprintu zvítězil František Bogár, Hana Hančíková byla druhá. I na střední trati junioři získali medaile, Hana Hančíková zlato a Marek Pospíšek stříbro. Na klasické trati se nejlépe dařilo Lubomíru Tomečkovi, který podal výborný výkon a dlouho figuroval na třetím místě, poslední startující několikanásobný mistr světa Ruslan Gritsan, jej však odsunul na čtvrté místo a opět získal titul. Výborné výkony podává na MS taky Jan Lauerman 12. místo. V juniorské kategorii zíkal stříbro Marek Pospíšek, na čtvrtém místě byl pak František Bogár. Umístění našich žen a juniorek tentokrát na bednu nestačilo. Nejlépe zajela v elitě Barbora Chudíková 13. místo a v juniorkách Hana Doležalová 9. místo. V sobotu bude MS zakončeno štafetami.
/Fotky jsou z MČR ve Svratce/.

Těžší než mistrovství světa

19. srpna 2008 v 9:56 Orienteering
Mistrovství světa v Olomouci nasadilo pořadatelům závodů OB vysokou laťku. A myslím si, že příští pořadatelé MS se k této úrovni budou jen velmi těžce přibližovat. Přesto si za titulkem stojím. Terény, počasí a stavba tratí, udělaly z letošní Silesie závody, na vysoké sportovní úrovni. V hlavní kategorii mužů zvítězil Eduard Šmehlík, druhý byl Vojtěch Král, třetí Maciej Grabovski. V ženské elitě zvítězila Anna Gornicka - Antonowicz, před Evou Kabáthovou a Janou Kuncovou.
Další fotografie v galerii.

Richard a Monika

19. srpna 2008 v 9:51 SG Vrbno
Na Vidnavě uspěli Richard a Monika, když získali stříbro a bronz. Jinak byla ovšem naše výprava zcela zdecimována vodou a bahnem - ústup z ležení byl opravdu před podzimními závody nutný a rozumný. A tak "suché" zůstaly jenom plavky. Krásné, těžké závody.

Jedinečná Jitka

19. srpna 2008 v 9:47 SK Karlovice
Na Vidnavě se Jitka Stiborová jediná v kategorii D 65 odvážila do těžkého terénu . Předvedla dobré výkony a tak máme zlato. Dobře běželi i Zbyněk , Blanka a Lukáš. Karel zahájil ve velkém stylu, ale v kamenité a deštivé třetí etapě, měl dva pády a musel odstoupit. Já jsem dosáhl vítězství ducha nad tělem a po několika letech opět dokončil vícedenní závody....Celkově bych řekl, že závody byly i přes nepřízeň počasí krásné...snad až příliš obtížné ve druhé a třetí etapě.

Loňské "Brno" a MTBO

3. srpna 2008 v 18:08 Orienteering
Pomalu se blíží podzimní "Brno". Pár ukázek je z loňského roku, kdy MTBO mělo velmi pěkný stánek.
Další fotky v galerii.

Houby mám na mapě

1. srpna 2008 v 12:56 SK Karlovice
První "ostrý" trénink dopadl katastrofálně. Celá mapa byla totiž hustě pokryta hříbkama, kuřátkama a "vochomůrkama". Pokud nevěříte, tak se podívejte.