...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Září 2008

Pár fotek pro holky

28. září 2008 v 22:02 SG Vrbno
Na štafetách se příliš nedařilo. Velká marodka a ještě se Terka zranila při závodě. Tak alespoň pár fotek.

Štafety MČR 2008

28. září 2008 v 20:04 Orienteering
Mistrovství ČR štafet a klubů je za námi. Proběhlo ve velmi pěkném areálu v Malém Hradisku a umoudřilo se i počasí. Z výsledků - Štafety..... D 21 - 1. LPU, 2. DKP, 3. SJC..... H 21 - 1. PGP, 2. TZL, 3. ZBM..... D 18 - 1. LPU, 2. JIL, 3. SRK..... H 18 - 1. LPU, 2. PHK, 3. LCE.....Družstva.....dospělí -1. SHK, 2. PHK, 3.ZBM....dorost -1. OK Jilemnice.....žactvo - 1. Východočeská oblast.

V pátek budu mít čas a přidám "kupu" fotek

Ve štafetách desátí

27. září 2008 v 22:42 SG Vrbno
Na ME se naší první štafetě mužů nedařilo a obsadila desáté místo. Zdatně je však zastoupila dvojka, která ve složení Laciga, Hradil, Lauerman, získala bronz. Nedařilo se ani první štafetě žen a tak umístění opět zachraňovalo béčko, které skončilo čtvrté ve složení Lacigová, Hrdinová, Doležalová. Na fotografii je Luboš na třetím úseku.

Informace z Litvy

26. září 2008 v 14:42 SG Vrbno
Na dlouhé trati čtrnácté místo. Ještě pár fotek /foto: Mantas/. Upřesním po obdržení přesnějších informací.... Informace již dorazily. Míša měla skutečně technické problémy, neopravitelný defekt, hned na druhé kontrole a musela vzdát. Velké technické problémy měl na sprintu i Luboš, když těsně před startem ulomil kliku, musel bleskově přehodit čip, a odjel trať na vypůjčeném kole od Jardy Rýgla.

Je tam krásně

25. září 2008 v 11:52 SG Vrbno
Mistrovství Evropy pokračovalo sprintem. Luboš zajel opět do desítky, ve sprintu je to jeho nejlepší výsledek na světových akcích, Míša byla dvacátá. Podle posledních zpráv tam neprší a největší specialitou jsou "deskové chodníky", ale taky dlouhé deskové schody, na neschůdných místech v dunách.

Orienťák " téměř v moři"

24. září 2008 v 13:38 SG Vrbno
Téměř doslova "uprostřed moře" se koná Mistrovství Evropy v MTBO. Terény v Litvě, budou jistě pro české závodníky dobrou zkušeností. V prvním závodě byl Luboš v mužích osmý, nejlíp z dospělé reprezentace, a Míša v juniorkách šetnáctá. Při pohledu na starovní pole je to dobré umístění, protože většina závodníků v popředí je z přímořských států. V písku a v dunách je to pro naše závodníky nové. Další program je náročný, ve třech dnech - tři závody.

V Břidličné se rodí medaile

21. září 2008 v 19:51 SG Vrbno
Biatlon Břidličná...to je známka kvality, nyní i v dobré spolupráci s naším SG. Mistrovství ČR žactva v letním biatlonu sice nepřálo počasí, ale opět se ukázalo, že v Břidličné jsou dobří jak závodníci, tak i pořadatelé. Celkový dojem byl opravdu výborný. Z našich studentů získala hned dva mistrovské tituly Andrea Prokešová, a zlato si zasloužil za svůj výkon i komentátor Jirka Václavík, kterého jistě dobře poznáte na fotografii. Gratulujeme. Pak je tu ještě lví podíl na bronzu ve štafetách... a ovšem, jako vždy, pochvala pořadatelům za výborný čaj a štrůdl v bufetu.

Rýmařovský lesní běh

21. září 2008 v 18:53 SG Vrbno
Rýmařovské tratě jsou výborné v zimě i v létě. A stejně tak i obětaví pořadatelé a kvalitní zázemí. Ostatně myslím si, že atmosféru závodu dokreslí lépe fotografie. Z našich závodníků byla Martina první, druhé místo obsadil Patrik, třetí místa Ester a Honza, na čvrtém místě byla Lída. Já měl výbornou klobásku a Radek radost. Navíc jsem potkal Romanu...a její děti jsou stejně dobé jako ona.

Mistr ČR... jak jej neznáte

18. září 2008 v 16:21 SG Vrbno
MČR dorostu v letním biatlonu zcela ovládl Láďa Hlobil z vrbenského sportovního gymnázia. Na fotografii je s dalším výborným běžcem Honzou Novákem. Tentokrát potvrdili svou všestrannost a dokonale zvládli počítače i básnickou tvorbu druhého tisíciletí. /Navíc jsou oba především lyžaři a na Pradědu je již patnáct čísel sněhu/.

Orientační běh - Mistrovství světa 2008

8. září 2008 v 21:55 SG Vrbno
Výstava fotografií z letošního MS je instalována v Galerii na schodech, na Sportovním gymnáziu ve Vrbně pod Pradědem. Fotografie zachycují průběh šampinátu, seznamují diváky se všemi medailisty a především dokumentují vysokou úroveň a výbornou atmosféru této jedinečné akce.

Nejlépe žactvo

8. září 2008 v 15:26 SG Vrbno
Ve druhém závodě KŽ jsme dopadli takto - 2. Nela, 4. Jana, 5. Ester, 8. Pavla, 8. Martin....Pavla 4. místo, Lenka 9. místo a Tomáš 3. místo. Na "áčkovém" sprintu - Eva 21. a Filip 26. ... Štafety mužů 41. a 46. místo.

A hrad stojí dál

7. září 2008 v 15:31 SK Karlovice
Bitva o hrad skončila nerozhodně. Pěkné dílčí úspěhy, " bronzová" Jitka Stiborová a "bramborová" nejlepší vrbenská bojovnice Nela Chudová, ale taky několik absolutně vyčerpaných veteránů. Náročný terén, velmi teplé počasí a těžké tratě. Já si ze závodu odnesl poučení, že na kontrolách se musí "pípat" a ne sípat. A taky, že většina vyčerpaných borců na místě snědla své zlaté, stříbrné i bronzové, krásné, perníkové medaile. /Perník nad zlato?/. Takže mě asi nejvíc potěšil odchovanec vrbenského OB Tomáš Javůrek, který medaili uchoval pro fotografování, a Miluška, která oslavila své narozeniny dvojstartem - gratulujeme.

Padne zítra Bouzov?

5. září 2008 v 9:54 SK Karlovice
Nezapomeňte, že v sobotu má padnout Bouzov. A bojovníci z Vrbna a Karlovic se o to určitě přičiní. Velký vůdce, Karel z Karlovic se rozhodl financovat výpravy na všechna podzimní klání...včetně nočních závodů. Připravte si baterky, noční jsou již za měsíc v Třinci. Elektrosdružení zajišťuje, dle osobních objednávek sportovců, vysoce svítivé halogeny, /proti kterým jsou diodové bludičky našich soupeřů předem zcela ztraceny/...Zítra tedy odjezdy dle individuálních dohod, a pokynů "řiditelů". Ti, kteří zítra nepojedou na OB, zůčastní se jistě podzimního běhu lyžařů na vrbenském Bělidle...Pro mladé a nezkušené - Bělidlo je u tenisových kurtů...