...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Říjen 2008

Čekání na Minnu

30. října 2008 v 21:57 Orienteering
Na mistrovství světa se závod na střední trati protáhl. Všechno se stihlo, focení však proběhlo prakticky za tmy. Mistryně světa totiž taky mistrně telefonuje a komunikace ji rozhodně žádné problémy nedělá. /A taky je velmi fotogenická/.

Hostili nás v Libhošti

26. října 2008 v 11:19 SK Karlovice
Pěkně, ale dost zima, bylo v Libhošti na posledním podzimním KŽ. Louka, na které byl start i cíl, nabídla dobrou možnost shromaždiště, zvítězil však prostorný sál a příjemná restaurace. Takže doslova...hostili nás v Libhošti. V samotném závodě se líbil běhavý, fyzicky nepříliš náročný terén, pro ukončení sezony velmi vhodný, včetně přiměřené stavby tratí. Osobně mi vyhovovala i dobře čitelná mapa. Z našich borců vyhrál Ivoš, já byl druhý, Karel devátý , Ivan třináctý, Vendulka šestnáctá, dobře běžel i Luboš. Pod jeho vedením se taky dařilo závodníkům SG Vrbno. Nejúspěšnejší byla Lenka a Tomáš, druhé a třetí místo, třetí byla taky Jana, Nela byla sedmá, Lída šestá , Martin osmý a Pavla osmá, ve veteránech běžel dobře Honza Zaoral sedmé místo. Nelépe, na pohled i ve výsledcích, vypadali borci z Třince, Ostravy a Opavy. Pěkné rozloučení s letrošním OB na severní Moravě.


V hlavních kategoriích obsadili stupně vítězů... v ženách... Sara Nožková, Kristýna Klajblová a Šárka Kašparová... v mužích...Michal Besta, Jiří Vlach a Ondřej Pavlačka. Na dalších fotkách jsou potom nejzkušenější ženy a nejmladší účastnice závodu Vendulka Kujová z Karlovic, se svým šťastným otcem Ivanem, bývalým výborným atletem z Brna, nyní nadšeným orientačním běžcem.


Poslední "kufr" je v sobotu

22. října 2008 v 14:42 SG Vrbno
V sobotu nám končí sezona OB. Vyrazil jsem proto na svůj druhý letošní trénink, ale zase z toho nic nebylo. Na prvním tréninku mě zastavily hřiby, na druhém krásný podzim. Takže Mira a Olda budou v sobotu zase bezkonkurenční.Perníkové medaile se líbily

19. října 2008 v 22:21 SK Karlovice
Rodina Stiborova zakončila letošní sezonu na Slovensku. Jitka byla třetí, a spokojenost Blanky a Zbyňka je zřejmá. Navíc oba oslavili narozeniny. Blahopřejeme.


Lída se "našla"

19. října 2008 v 22:10 SG Vrbno
Na havířovském OB byli Eva a Jakub druzí, Lída třetí, Ester čtvrtá a taky další borci a borkyně nezklamali. Zdeněk 3. místo, 6. Lenka, 6. Jana, 6. Pavla, 6.Martin, 7. Nela, 7. Barbora, 11. Tomáš. Škoda, že opět chyběla řada závodníků, terén i závod hodnotím jako vynikající, a navíc mohli být na Slovensku.


Michal porazil Michala

18. října 2008 v 23:13 Orienteering
Další závod Moravskoslezské oblasti se uskutečnil v sobotu na Konečné. Start a cíl byly poměrně daleko od shromaždiště... podložka těžka...tratě pěkně postavené...a zvítězil favorit...Autogramiáda...

16. října 2008 v 22:03 Orienteering
Autogramiáda Dany Brožkové a Michala Smoly, na MČR štafet v Malém Hradisku, byla pro mne silným zážitkem. A jako malý dárek, pro všechny orienťáky, posílám hned tucet fotek.
Mistři a medailisté

14. října 2008 v 15:50 Orienteering
V galerii ....Medailisté...jsou nově všichni úspěšní borci z Paskova.

Na východě doba bronzová

13. října 2008 v 5:34 SG Vrbno
V sobotu a v neděli byly závody OB pro nás dosti daleko "na východě". Stručná charakteristika ...výborné počasí, pěkné tratě, a taky jsme našli bronzový poklad. Z výsledků...Luboš 2. místo, Jana 3. a 5., Honza 3., Zdeněk 3., Lída 5. a 6., Eva 6., Martin 11. a 6., Tomáš 6. a 7, Ester 7., Bára 7. a Honza 9.místo. Gratulujeme.Medaili nedaj-li

12. října 2008 v 21:47 SK Karlovice
Jitka vystoupala na stupně vítězů spolu s našimi předními reprezentantkami. Stalo se tak při vyhlášování výsledků Mistrovství SMK ve sprintu. Já dostal jen bramboru. Sprintujícího, ze všech zbývajících sil, mne totiž zastavila teprve řeka. Ztratil jsem téměř dvacet vteřin, což se mi stává tak maximálně jednou za deset let...Karel, který stále tvrdohlavě běhá s "mlaďochy", byl šestý, dobře běžela Blanka, nedařilo se Zbyňkovi.


Nakonec se smál Michal Besta

12. října 2008 v 20:39 Orienteering
Oblastní přebor ve sprintu v Paskově měl originální zázemí v krásné nafukovací hale, příjemné překvapení. Dalším příjemným překvapením byl pro mne osobně, a věřím, že pro většinu závodníků, prostor závodu. Krásný, rychlý terén a přestože na okraji města, zachovával doménu OB...neběhalo se příliš v ulicích. V hlavních kategoriích zvítězili: Pavlína Hrouzová, která tímto připoměla, že je dorosteneckou mistryní ČR právě ve sprintu, a Michal Bialožyt. Ten se ale nemohl zůčastnit vyhlašování a tak se nakonec smál Michal Besta, kterému operativně přidělil zlatistý mok sám starosta města Paskova, který ve velmi důstojném vyhlašování výsledků předal řadu hodnotných cen a pohárů. Na závěr chci ještě připomenout výbornou práci Milana Binčíka a na poslední fotografii z této první série, starostlivou, otcovskou tvář Josefa Zajíce. Další série fotek pak bude z vyhlašování, tedy všichni, kteří vystoupili na stupně vítězů.

Body nám vzali "účastníci zájezdu"

9. října 2008 v 21:58 SG Vrbno
Podzimní přespolní běhy v Bruntále jsou již tradicí. Nádherné běžecké počasí a velká účast žactva, to byly přednosti letošního závodu. Naše týmy byly oslabeny, jednak marodkou, jednak
"účastníky zájezdu". Nebylo to k moři, ale do Brna. Přesto výsledky byly dobré a všich se snažili. V jednotlivcích jsme měli tři medaile, kluci ještě stříbro v družstvech. Zvítězila Martina, stříbro získal Patrik, bronz Radek.

/odjezd na sobotní závody OB ...Jana , Lída, Ester, o půl osmé od gymnázia/.Mnichov ve Vrbně

7. října 2008 v 14:46 SG Vrbno
Cyklokros v Mnichově navštívili dva mistři světa a mistr Evropy, ale nejvíce se mi líbily cyklokrosařky. Dále pak profesorský projev Zbyňka Ocáska, úsměv Zdeňka Mlynáře, lehkost Luboše Petruše, "létající" David Dvorský, nadupaný Matěj Lasák... nejhezčí vlasy měl M.M., největší úspěch u žen V.M., kterého nejlépe líbala Z.M., a na horském kole nejvíce bojoval s kroskami L.T. ... Celkově bylo vše OK.A fotky jsou v "Mnichově".

Cyklokros ovládli Mlynáři

6. října 2008 v 10:37 SG Vrbno
V neděli, za pěkného podzimního počasí, jezdili krosaři ve Vrbně Oderský pohár. Trochu jsem si zafotil a fotky budou, ale taky mne při prohlížení fotografiíí zaujala určitá "krosová" souvislost. Zřejmě to bude "čistým vrbenským vzduchem", protože situace z konce devadesátých let, kdy v lyžařském orientačním běhu /tedy v podstatě rovněž krosové záležitosti/ bylo v reprezentaci až osm vrbeňáků, se nyní téměř opakuje právě v cyklokrose. A strůjce tohoto úspěchu jsem rovněž potkal při závodě.
*

Ve Zlatých jsem našel valounek

5. října 2008 v 18:28 SK Karlovice
Při závodě podzimního žebříčku ve Zlatých Horách jsem našel zlatý valoun. A je tam stále, protože ho nikdo neunesl. Unešeni však byli závodníci, nepršelo, kvalitní občerstvení, a v lese bylo opravdu co hledat. Kontroly umístěné povětšině v jámách a dobré značení dálkových tras. Vyhrál například mistr světa Vojtěch Král...a první byl taky Ivoš a já, čtvrtá Blanka a Jitka. Ostatně fotografie všech medailistů jsou v galerii "Zlaté Hory".
A stupně vítězů jsou v galerii.

Stupně a stupínky

3. října 2008 v 20:46 Orienteering
Vyhlášení dlouhodobých soutěží a další stupně vítězů ze štafet v Hradisku. /A ještě čertice/.
Čertice získaly velké sympatie diváků...ale všechna ocenění musely předat do správných rukou...

Vyvrcholení jak se patří

1. října 2008 v 13:29
Sezona pomalu končí. Fotografie z Malého Hradiska jsou nově v galerii - MČR štafety - 2008.