...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Listopad 2008

Čekání na počasí

28. listopadu 2008 v 21:30 SG Vrbno
Na Pradědu je sněhu dost a lyžujeme, ale tato fotografie je z jara. Současné počasí je totiž opravdu pro silné nátury. Tak snad se brzy zlepší a nafotím si "čerstvé" fotografie.


Už lyžujeme "dole"

26. listopadu 2008 v 15:23 SG Vrbno
Zatímco v sobotu jsme ještě běželi orienťák, dnes už lyžujeme ve Vrbně. Na Pradědu je sice víc, asi půl metru sněhu, ale dole je lepší počasí a taky je to tu pěknější. Jenom Ťapce se sníh moc nelíbí.


Zimní liga

22. listopadu 2008 v 20:00 SK Karlovice

Orientační biatlon v Havířově byl perfektní. Dokonalá instruktáž, pěkné tratě, obětaví pořadatelé. Vedle kratší a delší kombinace scorelauf...middle...scorelauf, / tečky znamenají "orientační střelnice"/, přilákaly některé závodníky i klasické tratě. A tedy spokojenost všech účastníků opravdu veliká. Výsledky jsem zatím neprostudoval, ale nejlepší byl asi Jirka Vlach. Z naší výpravy Lenka. Dobře běželi Tomáš a Karel. Já jsem v zápalu fotografickém propásl start, a navíc špatně "střílel", dělal mapové chyby, a taky pomalu běžel. Med sice slízali jiní, ale vzpomínky ve mně zůstaly velmi sladké. /Nejlepší borci získali místo diplomů kvalitní med/.

Takže výsledky jsem již prostudoval a vítězi v jednotlivých kategoriích jsou: Lucie Weissová, Jiří Vlach, Anežka Nováková, Jiří Ryšavý, Jana Gřešková, Otakar Maceček, Andrea Austerová a Pavel Wita.


Už je to tady

20. listopadu 2008 v 21:29 SG Vrbno
V šestistech metrech první vločky, ale v jedenáctistech již souvislá sněhová pokrývka. A předpověď velmi nadějná.


Andrea a Gabriela

20. listopadu 2008 v 12:49 SG Vrbno
Andrea Prokešová a Gabriela Weissová se již připravují na zimu. Obě dvě lyžařky však také v letním období dosáhly výborných výsledků. Například Andrea má dvě zlaté z Mistrovství ČR v letním biatlonu a Gábina získala v celkovém pořadí Českého poháru v bězích do vrchu výborné třetí místo.


Stužkování

17. listopadu 2008 v 21:26 SG Vrbno
Opět jedna třída spěje k maturitám. Tentokrat velká účast špičkových sportovců, pestré úbory, květiny, příjemné prostředí hotelu pod Pradědem....a na Pradědu již padá sníh...Ramzová plus dva

17. listopadu 2008 v 7:37 SK Karlovice
Zatímco Jitka je na lyžích jako doma, Karel má lyže již asi dvacet let stát doma u dveří "nenamontované". My lyžujeme "dobře a rádi" , proto první výprava za sněhem na Ramzovou. A odhaduju to ještě tak na týden. Teda spíš doufám, že za týden napadne alespoň pro běžkaře. Prozatím "Ramzová plus dva"...


Beseda se líbila

14. listopadu 2008 v 17:24 SG Vrbno
Besedu na téma orientační běh a běžecké lyžování, připravil pro vrbenskou mládež Luboš Tomeček mladší, ve spolupráci s vedením ZŠ. Největší zájem byl o projekci fotografií z lyžařských závodů na Pradědu, o výstavu fotografií z Mistrovství světa v OB, a taky o výstavu fotografií ze závodů OB v Ludvíkově a v Karlovicích. Velmi dobré technické vybavení učebny umožnilo též přímé a kvalitní ukázky z posledních reportáží na Regesportu


Veselá kupa

12. listopadu 2008 v 15:22 SG Vrbno
Známý vrbenský trenér Miloslav Mlynář oslavil "hvězdnou kupu". Praotec Čech vystoupil onehdá na vrchol Řípu, oslavenec M.M. vystoupal o něco později na vrchol Pradědu, a v obou případech bylo rozhodnuto. Nestor moravského cyklokrosu předal sice již trenérskou práci svým nástupcům, ale stále je zcela nepostradatelným, neúnavným rádcem a organizátorem řady sportovních akcí. Ostatně i na této fotografii pečlivě dodržuje pitný režim.


Hrouzovka opět výborná

8. listopadu 2008 v 20:30 Orienteering
Závod s velkou tradicí, krnovská Hrouzovka, proběhl v letošním roce za pěkného běžeckého počasí a za účasti více než stopadesáti závodníků. V hlavní kategorii žen zvítězila Irena Pakosz před Libuší Michalickou a Blaženou Svačinovou, v hlavní kategorii mužů zvítězil Tomáš Bláha před Janem Poláčkem, třetí byl Radim Šesták. Nejlepší bikerkou byla Pavlína Hrouzová, v kategorii mužů pak zvítězil Miroslav Pátek. Krásné ceny a poháry, bohatá tombola. Hlavní cena, lyže SKOL, rovněž našla svého majitele....a ještě pár fotek.

Vrbenský cyklokros zářil nad Táborem

5. listopadu 2008 v 15:29 SG Vrbno
Matěj Lasák zíkal bronz na závodě světového poháru v Táboře a zastoupil tak v juniorech Luboše Petruše, který již postoupil do " třiadvacítek a jako nejmladší v této kategorii obsadil výborné desáté místo. Následovalo Mistrovství Evropy ve Francii, kde naši borci po defektech a kolizích skončili na 19. a 24. místě, ale jeli velmi dobré závody...oba na první desítku.