...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Leden 2009

MČR štafety

29. ledna 2009 v 15:13 Orienteering
Závod štafet byl velmi rychlý a dramatický především v kategorii mužů, kde odstupy byly minimální. V ženách zvítězila Kotlářka Praha, na druhém místě skončila Slavia Hradec Králové, třetí pak Ekonom Praha. V mužích OK Jihlava, před VŠ Plzeň, třetí skončilo Vrbno pod Pradědem. Fotografie mi po závodě opět napověděly, že závodníci i pořadatelé byli spokojeni.

Sprint a KT

27. ledna 2009 v 20:50 Orienteering
První závod a hned MČR...tak to platilo pro většinu účastníků. Pouze účastníci LOB turné již byli v "tempu". To se taky projevilo ve výsledcích, stupně vítězů v hlavích kategoriích obsadili Hančíková, Randáková, Chudíková,Lauerman, Laciga, Bouchal. V mládežnických kategoriích jsou reprezentanti na MS, přesto jsem očekával větší účast závodníků. Jinak ovšem podmínky příjemně překvapily, poměrně pevný podklad, deset čísel krásného prašanu a přiměřené tratě. Pro přiblížení atmosféry ještě pár fotek. Fotky ze štafet taky budou.

MČR LOB Nové Město

27. ledna 2009 v 14:13 SG Vrbno
Zkušení pořadatelé z Nového Města na Moravě dokázali v této, pro lobaře nepříznivé zimě, uspřádat první letošní závody na velmi pěkné úrovni. V sototu proběhlo MČR ve sprintu a závod na střední trati. Z našich závodníků byla v dorostu Nela třetí, gratulujeme k první medaili, a Ester skončila sedmá. V mužích byl Luboš na šestém místě, což je při jeho již déle trvajícím zranění výborné, Lukáš jedenáctý a Richard dvanáctý. Na štafety pak přijela ještě biatlonistka Lída. No a obě štafety si vedly velmi dobře. Dorostenky získaly bronz a muži rovněž bronzové medaile. Gratulujeme. Nyní ještě několik fotek, více fotografií pak bude v rubrice orienteering.

Břidličná to umí

22. ledna 2009 v 22:35 SG Vrbno
Sněhové podmínky neumožnily pořadatelům z Břidličné uspořát závod na jejich tratích, kde všichni známe kvalitní zázemí střelnice. I na Nové Vsi však dokázali, že jsou dobří nejemom v biatlonu. Tak jako ze závodů na Pradědu je tu celá série fotek, proto vítěze neuvádím, všechny oceněné a ještě řadu dalších poznáte jistě sami.


Kateřina druhá

20. ledna 2009 v 21:24 SG Vrbno
Fotografie ze závodu "Hledáme novou Kateřinu" jsou na světě. A protože je to již druhý vstup ze sobotního závodu, máme tu Kateřinu II. ... a navíc bude po příští dva měsíce výstava zvětšenin těchto fotografií na vrbenském sportovním gymnáziu a taky v galerii Na radnici.
Břidličná na Nové Vsi

18. ledna 2009 v 22:36 SG Vrbno
Fotky z Pradědu musejí počkat, jel jsem totiž nafotit další. Obětaví pořadatelé z Břidličné uspořádali dnes svůj tradiční lyžařský závod, a protože na jejich tratích bylo málo sněhu, náhradní prostor byl na Nové Vsi. Sněhu dost a pořadatelé již tradičně výborní. Ze závodu opět bude více fotek, teď jenom ukázky.Hledá se Kateřina

17. ledna 2009 v 21:05 SG Vrbno
První lyžařské závody v letošním roce uspořádali obětaví pořadatelé z Jeseníku. A jednalo se hned o závody na velmi dobré úrovni, atmosféra byla výborná, především pro žactvo.
Zajištění závodu, ceny, tratě a nakonec i počasí, odpovídaly jistě představám autorů projektu..."Hledá se nová Karteřina Neumannová". Ostatně fotky budou. Prozatím alespoň ukázky. Vítězka kategorie žen Kateřina, a malá, možná právě "nová Kateřina"...Filip jede

15. ledna 2009 v 11:30 SG Vrbno
Nominační závody na JMS LOB se uskutečnily v Rakousku a v Itálii. Z vrbeňáků se nominoval Filip Válek a navázal tak na tradici vrbenských lobařů, když od roku 1995 jsme měli vždy zastoupení na světových akcích. MS proběhne v letošním roce ve Švédsku a z ČR jedou čtyři junioři a šest juniorek. Vedle Filipa Válka ještě Havlíček, Kantor, Pospíšek, Bochenková, Freyová, Kubátová, Marešová, Seifertová a Svobodná.Mistrem ČR je Mistr světa

13. ledna 2009 v 22:14 SG Vrbno

Mistrovství ČR v cyklokrosu v Kolíně je za námi. Z vrbeňáků zajeli velmi dobře Luboš Petruš jedenáctý v mužích, Matěj Lasák druhý v nominačním závodě juniorů pro MS i Milan Svoboda osmý v téže kategorii. V kategorii H30 získal Vlastimil Mlynář výborné stříbro a nejstarší účastník Miloslav Mlynář statečně bojoval v kategorii H50. Jeho pozice byla však obtížná, zlato bylo těžko dosažitelné, protože mistrem ČR se stal mistr světa Zbyněk Ocásek z Krnova. Velmi dobře jel taky vrbenský odchovanec Zdeněk Mlynář. Skončil v elitě na sedmém místě, když ale navíc celou trať musel "táhnout" šestičlennou skupinu. Což jste jistě všichni viděli v televizním přenosu. Na fotografii Miloslav Mlynář předává pohár severomoravských cyklistů Zbyňkovi Ocáskovi po jeho návratu z MS.


Žactvo, trénink a SI

12. ledna 2009 v 10:00 Orienteering
Valná hromada MSK OB proběhla po závodě zimní ligy v Ostravě. Kromě klasických bodů jednání a zpráv jednotlivých úseků, byl velký prostor věnován připravovanému nákupu nové sady SI. Stará sada již dosluhuje, a je v provozu udržována jenom díky mimořádnému úsilí Milana Binčíka, který se již pět let obětavě stará o hladký průběh závodů v naší oblasti. Z dalších podstatných bodů jednání VH je nutno upozornit na to, že prostory, na kterých se budou pořádat letos závody, jsou v zájmu udržení regulérnosti závodů blokovány. Znovu bylo taky zdůrazněno, že je nutno v oddílech zlepšit práci se školní mládeží, protože úbytek závodníků v žákovských kategoriích je již velmi vážný. Na fotografii předseda Miroslav Hadač přednáší zprávu o činnosti, schůzi pak řídil Josef Juřeník.


Jak lvové bijem o mříže...

10. ledna 2009 v 21:54 Orienteering
Další závod zimní ligy v Ostravě Výškovicích byl charakterizován kvalitní sněhovou pokrývkou, vynikajícím zázemím, chuťově i cenově výborným jídlem v restauraci CORPUS, a navíc část závodního prostoru, i když nebyla v ZOO, aspiruje na hrdý titul "zde jsou lvi"... ostatně posuďte sami... Po závodě následující schůze KSOB se protáhla a cesta domů daleká, fotky budou až zítra. Mapu si však neodpustím s laskavým svolením autorů ukázat již nyní. Nedotčená, panenská příroda v těsné blízkosti velkoměsta, totiž překvapila i zkušené borce. A tak zatím každý ze závodů zimní ligy, měl ještě to pověstné "něco navíc", které udělá ze sportovní akce nezapomenutelný zážitek.

Naděje a nadšenci

9. ledna 2009 v 10:36 SG Vrbno
Taky závody výkonnostních lyžařů a biatlonistů jsou v sobotu i v neděli. Celý týden se mazalo, testování lyží dopadlo taky úspěšně...ale snímky nadějí a nadšenců jsou z minulého roku. V Jeseníkách lyžařské tratě zatím jenom tréninkově.


MČR je za dveřmi

8. ledna 2009 v 21:20 SG Vrbno
Mistrovství ČR v cyklokrosu je již v sobotu. Z vrbenského gymnázia jedou hned čtyři borci. Jsou to ... Vlastimil Mlynář, Luboš Petruš, Matěj Lasák a Milan Svoboda. Ovšem z Vrbna bude závodníků pět, je tu ještě Zdeněk Mlynář, který se vždy k Jeseníkám hlásí. Fotogranie všech těchto závodníků jsou z podzimního závodu ve Vrbně.


Geny a Nutrend

4. ledna 2009 v 19:02 SG Vrbno
Do nového roku vstupuji s poznatkem, že geny fungují tak jak mají... Tanečník na fotce, jeden z mých bývalých svěřenců, to sice nedotáhl do reprezentace v OB ani ve střelbě, ale jeho taneční projev při školních akcích byl dokonalý. /Jeho otec je známý vrbenský umělec/. A tak mě alespoň hřeje u srdce, že i při tanci jistě uplatní svou fyzičku. No a Nutrend? Zasponzoroval cenami jak vítěze vánočních školních soutěží, tak i všechny účastníky slavnostního vyhlášení.