...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Únor 2009

Údolí ožilo

22. února 2009 v 21:35 SG Vrbno
Sněhové podmínky v rýmařovském údolí byly velmi dobré a umožnily uspořádání kvalitních lyžařských závodů. Náročnost tratí, šatny a celé zázemí, přednosti kterými jsou rýmařovské tratě známé, opět pozvedly náladu lyžařů, ke kterým minulé zimy nebyly z těch přívětivých. A tak bude pár fotek. Z našich borců se nejlépe dařilo Gábině, Láďovi, Martinovi, Honzovi, Lídě a Pavle, dobře obstáli i Jana, Luboš a Honza druhý. Ještě jednou díky za opravdu pěkné závody.

Svátek LOB byl v neděli

19. února 2009 v 21:16 Orienteering
Počasí a tratě připravily pro běžce na lyžích velmi dobrou prověrku jejich současné formy. Projev na trati byl opět lepší, dle mého názoru se výrazně zlepšoval s počtem odjetých závodů v LOB a na některé borce byla radost pohledět. Proto taky série fotografií z neděle je věnována především záběrům z trati. Jenom škoda, že šlo již o poslední žebříčkový závod této sezóny.Jak si na tom stojíme...a cíl

17. února 2009 v 21:09 Orienteering
Cíl závodu byl ve vánici a ve větru v širém poli. Závodníci toho měli asi dost, rychle se přemisťovali na shromaždiště, ale rozhodčí vydrželi. Měli taky něco dobrého. Na shromaždišti byl čaj, bufet a medaile.

A ještě bude ve čtvrtek pár fotek z neděle....jak vidíte start byl odložen pro velké množství čerstvého sněhu...

Start...LOB

16. února 2009 v 21:08 Orienteering
Moje pohory "Popradky" z roku 1970 jsou stále kvalitní... přesvědčily mě... po asi deseti hodinách na sněhu v sobotu a v neděli. MČR LOB Branná, poslední závod sezony, náročný terén, počasí, sněhové podmínky i tratě. A tento úvod proto, abych alespoň částečně zdůvodnil, proč každý den v tomto týdnu budou nějaké fotky. Za prvé tedy ... start ...
Další mám na kartě...a dodám...Start je ale nejlepší...

Televize na tratích v Branné

15. února 2009 v 22:15 Orienteering
Sněhové podmínky se přes noc opět zlepšily a pořadatelé mohli tratě vylepšit. Nedělní střední trať byla pěkným zakončením lobařské sezony. V kategorii ženy elite zvítězila Barbora Chudíková, druhá byla Simona Karochová, třetí Helena Randáková, v elitní kategorii mužů zvítězil Jan Lauerman, druhý byl Lubomír Tomeček, třetí Radek Laciga.


Pořadatelé opět příjemně překvapili, když na startu, v cíli, ale taky na trati sledovala průběh závodu televizní kamera. Kameraman měl informace o aktuálním stavu na trati a postupně najížděl na skútru do míst kde se pohybovali vedoucí závodníci.

Fotografie ze závodu budou postupně zveřejněny v průběhu týdne. Pravděpodobně to budou dvě samostatné reportáže.

MČR Branná

14. února 2009 v 23:05 Orienteering
Mistrovství v klasice v Branné bylo velmi náročné, protože se jelo v otevřeném terénu a na čerstvém prašanu, prakticky bez pevné podložky a tratě byly poměrně dlouhé. Na prvních místech skončili favorité Randáková - Lauerman a potvrdili svoji formu před MS, druhá v ženách byla Barbora Chudíková, třetí Zuzana Stehnová. V mužích byl překvapivě druhý zkušený Jarda Rýgl a porazil celou reprezentaci, třetí byl rovněž překvapivě junior Marek Pospíšek. Bude i neděle a budou i fotky.Filip, Pavla, Monika

14. února 2009 v 22:37 SG Vrbno
MČR LOB v Branné zastihlo naše borce v dobré formě. Filip vyhrál, Pavla a Monika byly na třetích místech, Ester a Ivona byly čtvrté, Jirka taky čtvrtý, Lída pátá, Jana devátá a Nela desátá. Bronzový byl taky jeden z nejzkušenějších závodníků Polda Kolář. V elitě byl Lukáš třináctý, Richard dvacátýprvní a nejlépe se dařilo Lubošovi, který i přes měsíční výpadek v tréninku zajel těsně za medailí a to měl navíc smůlu ve vylosování, když se na trati dostal na první pozici a musel pak razit některé postupy vysokým sněhem. Všechny jsem fotil, ale Jirku a Lukáše nemohu najít, tak jsem si je asi s někým popletl.


Falmirovice byly " fajne"

11. února 2009 v 21:50 SG Vrbno
Cyklokros se nejlíp jezdí ve sněhu. Sníh příjemně chladí a padáš do měkkého. Tolik tedy teorie, nyní praxe. Z Jeseníků jsme si zajeli do Polska na cyklokros a během závodu napadlo tak deset centimetrů. Hlavní kategorie vyhráli naši, bratři Mlynářovi a Jiří Sedláček, no a pro mne to bylo snad nejtěžší focení za posledních deset let, to už vlastně víte taky. Ale kvalitní SD karta ukryla asi padesátku fotek, které myslím docela potěší. A seriál je věnován tentokrát všem, protože si to jistě zaslouží, ale především Zdeňkovi Mlynářovi, kterého jsem v zápalu boje ani nestihl pozdravit. No a ještě poděkování pořadatelům za moc pěkný závod.

Alena zůstala doma

8. února 2009 v 23:44 SG Vrbno
Mlynářské trio, ve složení Miloš, Vlastík a Zdeněk, vyrazilo v neděli ráno na prestižní závody do Polska. / Alena musela zůstat doma/. Samotnému závodu bude ještě věnována patřičná pozornost, teď alespoň pár fotek, ze kterých jistě poznáte, že mladé veterány vyhrál Vlastík, elitu Zdeněk a soutěž trenérů Miloš. Já coby fotoreportér jsem "vyhrál" taky, přestože v dešti a sněhu jsem zcela utopil foťák, nakonec pár fotek bude. Asi tak ve středu.


Monika je první

3. února 2009 v 21:27 SG Vrbno
Již dva roky pronásleduje Moniku smůla. Znám ji snad deset let a vím, že patří do první šestky v LOB, zarputile se jí však staví do cesty zdravotní potíže, takže na MS to zase nevyšlo. Ale přesto je nyní mistryní ČR na krátké trati. Na fotografii se svým bráchou Honzou Veličkou. V mužích byl Luboš šestý, Lukáš devátý a Richard jedenáctý, dobře zajely i mladší dorostenky... Pavla šestá, Lída osmá, Ester devátá a Jana desátá.


Výstava sportovních fotografií

3. února 2009 v 20:52 SG Vrbno
Hned dvě výstavy sportovních fotografií z lyžařských závodů na Pradědu jsou instalovány ve vrbenských galeriích. Jedná se současně o málé jubileum, jde totiž o výstavy se startovními čísly sto a stojedna... malá ulázka z šedesátky vystavených.


Úspěchy na všech frontách

1. února 2009 v 13:06 SG Vrbno
Řadu úspěchů dosáhli naši závodníci v posledním týdnu ve vytrvalostních disciplínách. Na MSJ LOB ve štafetách byl Filip Válek šestý, na MSJ v cyklokrosu skončil po velmi dobrém výkonu Matěj Lasák na 15. místě, na MČR LOB velmi dobře zajela Nela Chudová a byla na třetím místě, ve štafetách doprostenky / Nela, Ester a Lída / na třetím místě a muži / Richard, Lukáš a Luboš/ taky na třetím místě. Na MČR juniorů v běhu na lyžích získal Martin Polách bronzovou medaili a ještě na jedenáctém místě byl Honza Novák. Na ČP biatlonistů v Novém Městě byla Andrea Prokešová pátá a Láďa Hlobil čtvrtý.


Takže jsou tu zasloužené zimní prázdniny a navíc pěkně padá sníh.