...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Červen 2009

Jaro v Karlovicích

30. června 2009 v 19:45 SK Karlovice
Krajský žebříček... JARO 2009... byl pro náš oddíl úspěšný. Výborně běhala Blanka, a zaslouží si pochvalu, v soutěžních kategoriích pak celkově... Jitka 6. místo, 14. Zbyněk, 21. Ivoš, 18. Ivan, 10. Karel, 6. já ... ještě řada pěkných výsledků rodinných týmů /a narodil se nám další orienťák/. Trenérský úspěch zaznamenal taky čestný člen oddílu Luboš, jehož svěřenkyně Lída a Ester získaly za velmi krátkou dobu jeho působení "béčka" a další čtyři svěřenkyně mají podle dosažených výsledků reálné naděje již pro příští sérii. V oddíle vládne výborná pohoda ... již se těším na další závody.


7. KŽ MSO ... Frýdek-Místek

27. června 2009 v 21:55 SK Karlovice
Sprint...z části ve městě, ale z větší části v krásném parku. Byl to závod přesně podle mé představy co je to OB sprint, a řekl bych dokonce, přejmenujme důsledně sprint na parkový orientační běh. Perfektní shromaždiště, velmi příjemný běh po téměř "anglickém trávníku", jen lehounké nakouknutí do města "jen tak". Kdo chtěl, přišel se na nás podívat do parku... Výborný, předprázdninový pocit. V hlavních kategoriích zvítězili Juraj Bencúr /LCE/ a Lucie Weissová /SPC/. Z našeho oddílu musím pochválit všechny. Téměř stoprocentní účast...výkony na hranici sil...opticky asi nejlépe Karel...ale velmi dobrý byl i výkon Blanky, která bez fáborků zaběhla obdivuhodný čas. Vícedenní na obzoru...

Krátká trať

24. června 2009 v 14:27 Orienteering
Krátká trať byla provázena velmi dobrým počasím a kvalifikace i finále poskytly krásnou podívanou. A především pak i po sportovní stránce bylo MČR uspořádáno na vysoké úrovni.


My - orienťáci

23. června 2009 v 15:04 Orienteering
Slíbená druhá část fotek z MČR je tu, krátká trať bude taky.


Okolo Barbory

22. června 2009 v 22:44 Orienteering
Sprint byl v mistrovských kategoriích opět záležitostí televizní. Závodníky běžící mezi diváky, auty, památkami a kapkami deště jsem rovněž obdivoval. Moje fotografie z Kutné Hory jsou rozděleny na dvě části, obě jsou ale vlastně věnovány všem, kterým "pršelo štěstí".

Pokud se Vám fotky líbí...dejte prosím odkaz...regesport.blog.cz...na své stránky, ať může fotografie vidět co nejvíce fanoušků OB...díky...Luboš Tomeček...další fotky budou brzy...

Tři dny s OB

21. června 2009 v 23:50 Orienteering
MČR ve sprintu a MČR na krátké trati pořádal OK Lokomotiva Pardubice. Závod ve sprintu snímala Česká televize, podrobné rozbory a výsledky jsou na blogu "Jak to vidí Béďa". Ode mne prozatím stupně vítězů. Sprint - Iveta Duchová, Martina Dočkalová, Šárka Svobodná ... Tomáš Dlabaja, Štěpán Kodeda, Jan Procházka. Krátká trať - Martina Dočkalová, Dana Brožková, Iveta Duchová ... Michal Smola, Vojtěch Král, Tomáš Dlabaja.

Další fotky budou následovat ... zatím jednu pro vítězku KT... protože ve sprintu mi na druhém místě chybí.


Nedělní klasika

14. června 2009 v 18:22 Orienteering
Závod na klasické trati rozhodně nebyl nedělní procházkou, ale byl jistě velmi dobrou přípravou na ME. Stupně vítězů v hlavních kategoriích: Anna Kaminska, Renata Paulíčková, Barbora Chudíková - Jiří Hradil, Martin Ševčík, Andreas Reif. V dalších kategoriích zvítězili: Anna Šnupárková, Anna Veselá, Štěpánka Staňková, Lenka Honsová, Jindra Dohnalová, Alice Malá - Andrey Čully, Pavel Brlica, Lukáš Chmelař, Jan Beránek, Tomáš Haničák, Pavel Mudrák a Pavel Peths. Velmi dobrou formu prokázali před ME především Jiří Hradil a Renata Paulíčková. Pořadatelé z ABR opět předvedli že umí.

Tak...to byly závody v Bruntále. Ještě se mi nestalo, že by mě někdo požádal o fotku přímo na trati. Šťastná majitelka hlavní ceny....klíčů od nového bytu a nového auta...to udělala...takže na závěr je tu ta slíbená fotka.

ČP MTBO - ABR

13. června 2009 v 20:55 Orienteering
Český pohár MTBO na krátké trati pořádal A - team NOVO Bruntál. Velmi rychlé úseky se střídaly s těžce sjízdnými pěšinkami - náročný závod. Stupně vítězů v hlavních kategoriích - Michaela Gigon, Renata Paulíčková, Marie Hrdinová - Jiří Hradil, Jan Lauerman, Marek Pospíšek. V dalších kategoriích zvítězili: Anna Šnupárková, Štěpánka Staňková, Vendula Ryšavá, Jindra Dohnalová, Václav Šnupárek, Kryštof Bogár, Martin Tišnovský, Libor Kříž, Jan Beránek, Pavel Kopecký, Jan Aschermann, Pavel Peths a Kateřina Sladká.


Centrum historie OB

12. června 2009 v 10:47 Orienteering
Na Mistrovství ČR štafet a družstev jsem měl možnost opět si prohlédnout krásnou expozici banerů z centra OB. Pro ty, kteří se chtějí znovu podívat na výstavu, připomínám stránky Centra ve Zlíně...jsou v oblíbených

Jedeme na ME do Dánska

11. června 2009 v 12:46 SG Vrbno
Výborné výsledky, hned na dvou frontách, dosáhl v tomto týdnu trenér našeho SG Lubomír Tomeček mladší. Nominoval se na ME MTBO do Dánska... a současně jeho svěřenci zvítězili téměř ve všech kategoriích Běhu do cvilínských schodů v Krnově. Gratulujeme.

Vendula , Josef , LCE a TRI

7. června 2009 v 21:36 Orienteering
V hlavních kategoriích Zlínského poháru zvítězili Vendula Valentová a Josef Hubáček... oba LCE. Družstva LCE, SKM, OOP. V dorostu TRI, AOV, SSU. / Lidka, za kterou potom přišlo pětibarevné kotě, byla pátá/.
jak jsem nevyhrál Pohár

7. června 2009 v 16:03 SK Karlovice
Klasický zlínský terén přímo vybízel k velkému výkonu... zvolil jsem, pro poučení mladých a nezkušených, strategii " běžím rovně" ... a občas... z čistě taktických důvodů... když už jsem byl "úplně mimo"... pak taky něco málo oběhl / a ještě na dohledávce ztratil asi dvacet vteřin/... Pokud někdo najde drobnou chybku... prosím o upozornění ... Trenér R.N. jistě zváží mou dodatečnou nominaci na MS.


Zlínský pohár

7. června 2009 v 12:02 Orienteering
V sobotu 6. června proběhl ve Fryštáku další ročník Zlínského poháru. Fyzicky náročné tratě způsobily, že jsem stihl jenom jedno cílování. Zato mám nejmladší a nejstarší účastníky a taky čestné hosty. Pár fotek přidám i z vyhlášení...asi v pondělí.
586...v leže

4. června 2009 v 0:08 SG Vrbno

586... to byl můj nejlepší výkon ve střelbě ze standartní malorážky na šedesát ran v leže... asi před čtyřiceti lety. Nyní jsem pár týdnů jezdil jako doprovod na střelnici do Břidličné... a obdivoval biatlonisty... jen těžko bych při zátěži trefil alespoň jednou z dvaceti ran... tak se teď budu zase věnovat orienťákům... ale mám pár fotek... a ještě pár trochu jinak...Komu pršelo v lázních štěstí

2. června 2009 v 0:03 SG Vrbno
Závod mládeže, který připravili obětaví pořadatelé z Jeseníku, jsem skoro nestihl, protože na kopci a v mlze bylo vlastně velmi pěkně, svým způsobem... Přesto hlavně z vyhlášení i pro ty nejmenší něco mám. Omluva Gábině, která byla podle oficiálních výsledků třetí, /já jsem ji původně uváděl na čtvrtém místě/. A ještě zdravím Viktora a Žáhu.


Sokolí

1. června 2009 v 12:23 SG Vrbno
V Jeseníku proběhla kvalifikace na ME v běhu do vrchu. V chladném a deštivém počasí podala dobrý výkon Gábina a skončila na třetím místě. stále je tedy v okruhu kandidátek na nominaci /v sobotu byla první z našich, v běhu na Lysou/. Současně proběhl i vložený závod mládeže, a z tohoto závodu i z vyhlášení hlavních kategorií bude brzy opět pár fotek. /A již jsou v rubrice SG/.