...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Srpen 2009

Eva má formu

29. srpna 2009 v 8:42 Orienteering
Mistrovství světa v Česku a v Maďarsku potvrdila, že do trojice našich nejlepších žen patří bezpečně ostravská Eva Juřeníková. Ve všech svých startech byla v popředí a v maďarské klasice naznačila, že má na medaili. A to je tu ještě příští rok, kdy může využít své velké zkušenosti ze severského prostředí. Velmi dobré byly i její výkony v Olomouci / fotografie z kvalifikace /.


Zbyňa a Lukáš ve vteřině

27. srpna 2009 v 20:16 SK Karlovice
Na zahradě pod javorem...šustí listí...a buďte si jisti, že i ten javor ví..."v Šumperku se již příští týden běží první závod podzimního žebříčku OB". Karlovický team, po dobré přípravě na vícedenních a s čersvě nakoupenými anglickými posilami, je připraven....ostaně jako vždy. O síle a vyrovnanosti svědčí též fotografie z doběhu na pětětidenních, kdy Zbyňa a Lukáš, po velkém boji, doběhli ve vteřině....a opravdu si nic nedarovali.

Klasika

23. srpna 2009 v 21:39 Orienteering
Mistrovství světa v OB bylo zakončeno závodem na klasické trati. Mistry světa se stali Simone Niggli a Daniel Hubmann oba /SUI/. Další medaile získali Andersen, Kauppi, Gueorgiou a Mamleev. Z našich výborně 4. D.Brožková, 9. E.Juřeníková, 15. R.Brožková. V mužích shodně na dvacátémdruhém místě J. Šedivý a J. Procházka.
V ženách měla v minulém roce , kdy jsem na MS fotografoval, Simone Niggli na pořadu mateřské radosti, a proto mohu nabídnout jenom fotografii Marianne Andersen, která byla v Olomouci rovněž druhá, takže "stříbrná princezna".

Smola, Nordberg, Gueorgiou

21. srpna 2009 v 19:19 Orienteering
Na MS v Maďarsku byli včera z našich ve sprintu nejlepší Eva Juřeníková a Tomáš Dlabaja, oba v první patnáctce. Dnes se běžely štafety. Ve vyrovnaném závodě se na špici běžící Johansoon těžce zranil. Finišmeni... Gueorgiou, Nordberg, Smola... velmi správně přerušili závod a poskytli první pomoc. Zvítězilo Švýcarsko před Ruskem a Finskem. V ženách, rovněž po velmi vyrovnaném průběhu, zvítězilo Norsko před Švédskem a Finskem. Naše ženy ve složení Radka Brožková, Eva Juřeníková, Dana Brožková, skončily na pátém místě.


Všichni tři hrdinové dnešního závodu, byli úspěšní v minulém roce na Mistroství světa v ČR.

Dana Brožková získala titul

19. srpna 2009 v 13:17 Orienteering
Dana Brožkova potvrdila svoji třídu na MS v Maďarsku a získala Mistrovský titul na střední trati...druhá Andersen, třetí Niggli. Další naše rovněž velmi dobře... 12. R. Brožková, 17. V. Klechová.


V mužích opět zvítězil Thierry Gueorgiou /FRA/, 2. Daniel Hubmann, 3.Matthiaz Merz ... z našich byli nejlepší 11. Michal Smola a 33. Jan Šedivý.

Fotky jsou z olomouckého MS a následné autogramiády.

Izraelské momentky

17. srpna 2009 v 21:07 SG Vrbno
Téměř všechny fotografie na blogu byly ode mne. Tentokrát vám ale mohu nabídnout jen ty, které jsem našel na internetu. Celkový dojem z prvních informací - velmi pěkné mistrovství, pro naše barvy úspěšné, snad jenom pro řadu závodníků téměř nesnesitelné vedro. Z mého pohledu pak, při pořádání MTBO v oblastech s tak vysokými letními teplotami, by mohlo být dobré zvažovat i možnost např. podzimního, nebo jiného vhodnějšího termínu. Takže ještě několik slíbených fotek, autorům děkuji, a rád poskytnu v případě potřeby zase něco ze svých fotografií.

Blahopřáni k úspěchu na MS v Izraeli

16. srpna 2009 v 11:55 SG Vrbno
Nejpěknější vrbenská děvčata a taky nejmužněší kluci, blahopřejí touto cestou svému trenérovi k dalšímu velkému úspěchu na světové scéně, k zisku již deváté světové medaile, tentokrát stříbrné. Tyto výsledky jsou o to cennější , že všechny získal již v nejvyšší kategogii dospělých, muži Elite, navázal na výborné výsledky z juniorských let, a již více než deset let je nepřetržitě ve světové špičce.

Lubomír Tomeček opět vícemistrem světa

13. srpna 2009 v 19:17 SK Karlovice
Mistrovství světa na horských kolech probíhá v Izraeli. Orientačně velmi náročné tratě, kameny, prach a úmorné vedro... to je stručný popis, další informace až po návtatu. Člen našeho oddílu OB /v MTBO závodí za A team NOVO Bruntál/ dosáhl dnes na světovou medaili. Tentokrát spolu s Radkem Lacigou a Jiřím Hradilem, opět jako již osvědčený finišmen české štafety. Stříbrná medaile je velkým úspěchem, a v širokém startovním poli o ni naši reprezentanti svedli veký souboj s favorizovanými štafetami Ruska, Finska, Dánska, Švýcarska, Estonska a Rakouska. Zvítězilo Rusko, třetí byli Finové. Naše ženy skončily, rovněž po velkém boji, na čtvrtém místě. Zvítězilo Rakousko před Švýcarskem a Ruskem.
Fotografie z minulého Mistrovství ČR je rovněž s Jiřím Hradilem /TZL/, který je na MS ve velmi dobré formě a získal ještě stříbro na střední trati. Blahopřejeme.

Pětidenní Nový Bor

10. srpna 2009 v 18:31 SK Karlovice
Pětidenní závody Bohemia měly výbornou atmosféru a kvalitu. Vynikající terény i tratě, bezproblémový průběh, řada doprovodných akcí.

Vyhlašování jednotlivých etap ve sportovní hale, výborní komentátoři, kouzelný kouzelník, módní přehlídka, neúnavní tanečníci, krásné tanečnice, perfektní zázemí, velká účast.

Některé doprovodné akce končily na skluzavce.

Náš oddíl nejlépe reprezentoval předseda Karel, taky všichni ostatní, především pak rodina Stiborova a Halova, podali velmi dobré výkony. Ovšem v ženské elitě zvítězila zaslouženě Bohdana Heczková a v elitní kategorii mužů pak španělský závodník Roger Casal - Fernandez.


Hurá na draky

2. srpna 2009 v 19:25 SK Karlovice
Jako trénik na pětidenní je dobré cvičně dobýt hrad. A u nás je možné při té příležitosti dobít /nebo dobýt/ i draka. Nejlépe to jde, když vyrazíte z Vrbna na Drakov. A vůbec nejlepší je přiblížit se nepozorovaně, podle mapy. Doporučuji vzít si jako doprovod též spolehlivé lovecké, hlídací, nebo ovčácké psy. /Ovčácký pes vás nejlépe ochrání před "kufrem"/.