...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Září 2009

Luboš na MČR třetí

27. září 2009 v 23:27 SK Karlovice
Mistroství ČR v MTBO proběhlo v sobotu v Novém Boru. Opět velmi dobře zajel Luboš Tomeček a ve vyrovnaném závodě obsadil třetí pozici. V mužích vyhrál Jiří Hradil v ženách Hana Doležalová. Tento závod byl pro závodníky ABR v podstatě též přípravou na vyvrcholení letošní sezony bikerů, MČR štafet, které se uskuteční v Šumperku. Štafeta NOVO Bruntál, která se rok od roku zlepšuje, bude i v tomto prestižním závodě usilovat o dobré umístění.


Byl to úspěch plný...

27. září 2009 v 13:26 SK Karlovice
Vyhlašování výsledků proběhlo "Pod břízou" za nadšených ovací asi tisícovky příznivců OB /alespoň tak mi ten počet přišel, když jsem opět po létech stoupal na stupně vítězů/.
Umístění našeho teamu: Blanka /2/, Jitka /5/, Alena /2/, Karel /5/, Ivan /11/ a já /3/. Z vrbenských borců byli na bedně Pavla /1/, Richard /2/ a Jana /3/. Celkovými vítězi a držiteli krásných pohárů se stali Marie /TRC/ a Daniel /STE/.

Největší úspěch měli u pořadatelek při vyhlášení "pětačtyřicítky", gratuluji svým přemožitelům v pětapadesátkách /protože při focení jsem to nestihl/, některým borcům zátěž nestačila a tak si přidali nějakou tu stovku km na horském kole, a zatím co Lída, Bára a Pavla šly na zmrzlinu, podal jsem na chodníku, ve vyprahlém městě, občerstvení zcela vyprahlému poutníkovi, který za to posílá všem orienťákům toto krásné , podzimní srdce.

Memoriál Otty Gavendy

26. září 2009 v 21:59 SK Karlovice
Dlouho připravovaná výprava na závody do Třince, zastihla náš oddíl částečně "v marodce", a tak jsme alespoň trochu vypomohli s dopravou sesterskému oddílu SG. Závod byl přesně v tom duchu, který mám rád... přátelská atmosféra, pěkné prostředí i počasí, velmi dobře čitelná desítka, přiměřené tratě. Protože dnes všechny fotky nezvládnu, bude jich asi půlka - pokračování zítra.
To je Jana...po zranění již v plné síle

Já si dělal chutě na králíčka a králíček na květinky

Jistě všichni poznáváte zasloužilého trenéra, Josefa Zajíce. /V devadesátých letech měl lví podíl na řadě medailí výběrů naší oblasti na MČR žactva - stále je ve formě/.

Ano...máte pravdu...za chviku bude vyhlašování. Průběh závodu se mi líbil, ale tentokrát jsem bral závodění vážně a foťák odpočíval. V hlavních kategoriích zvítězili Marie Žabková /TRC/ a Daniel Tomanek /STE/, většinu dalších medailistů poznáte na fotkách.

Mistrovská klasika

20. září 2009 v 20:10 Orienteering
Mistry ČR v klacice se stali Dana Brožková a Osvald Kozák, další cenné kovy získali Martina Dočkalová, Kamila Gregorová, Petr Losman a Michal Smola.

Vrbenská padesátka

20. září 2009 v 0:18 SG Vrbno

Vrbenská padesátka vyniká mezi dálkovými pochody tradicí, popularitou, výbornými terény, a letos bylo i výborné počasí. Vyrazil jsem s Bohunkou, Alenou a hafíky na speciálni trasu, místy i v protisměru. Krásný zážitek, výborný chleba se škvarkama a cibulí, super čaj, skleničky, diplomy, fotky...
No a právě ty fotky si taky beru za svědka...že to bylo opravdu super...

Semifinále MČR

19. září 2009 v 19:24 Orienteering
Semifinálové skupiny MČR OB znají své vítěze a do role favoritů, v hlavních kategoriích, se postaví v nedělním finálovém závodě ... K. Gregorová, D. Brožková, I. Duchová, L. Matějů, P. Losman, Z. Štěrba a M. Smola.
Na fotografii překvapení z vrbenského Adamova ... Kamila Gregorová a v obou dnech velmi rychlá Monika Doležalová.

Adamov...je za námi...fotky kompletní...

13. září 2009 v 17:52 SG Vrbno

Nedělní krátká trať nabídla takřka ideální podmínky. Volba typu terénu a obtížnosti tratí před Mistrovstvím ČR rovněž přiměřená. Jak uvidíte /později/ na fotkách, charakteristické pro závěr byly především hrázky, meze a kamenné kupky, které tu zůstaly z dob políček a záhumenků, snad jako jediná stopa po bývalé osadě Adamov. V ženské Elitě zvítězila Kamila Gregorová /CTB/, v mužích Osvald Kozák /TBM/. Vítězi áčkových kategorií se stali: Petra Pavlovcová /TUR/, Tereza Novotná /PHK/, Ivana Bochenková /DKP/, Petra Škodová /LPU/, Filip Hadač /OOP/, Pavel Kubát /PHK /, Miloš Nykodým /ZBM/ a Roman Zbranek /ASU/.


... "neděle" je až v úterý... už je jasné , že dost pozdě v noci...ale fotky jsou na světě...končím vesele ...ještě před půlnocí...

... občas vykouklo i sluníčko...jenom tak lehounce...mezi mraky...


...sice ještě malý vzrůstem, ale tady již zvolil elitní postup...

...Olda Vlach...to je ovšem můj nedostižný vzor...

...kolegyně v oboru foto...neměla pro prudké meze nejvhodnější obuv...

...beze slov...krása...

..tak...a toto je jedna z největších nadějí našeho oddílu...
...vlastně jsem si myslil, že mi přes tuhle kupku bude běhat víc závodníků...

..fialová se zelenou ladí...
...poslední kontrola je již nadohled...


...mapa je nahoře "v šípku"...

...stavitel běží těsně před šéfem Elektrosdružení...
...Báru s Anežkou to prostě baví...
...a opět orienťák se zátěží?...ale jistě příjemnou...
... tady jsem byl moc rychlý...

...to je Veronika...
...a tahle se na mě nejvíc smála...


...jak jste jistě poznali... byla právě vyhlášena Velká Morava...
...áčka nám končí.../ já rád sbírám i céčka/...
...unavení pořadatelé...ale myslím, že byli dobří...
...tohle jsou "moje holky"...vypadají velmi spokojeně...
...a tohle je Filip...se kterým jsme nacvičovali zdolávání mezí...současně se s vámi loučím...a přeji, aby jste všechny překážky zdolávali se stejnou lehkostí a humorem...Luboš Tomeček...

Adamovská klasika

12. září 2009 v 21:49 SG Vrbno
Sobotní závod proběhl za příznivého počasí, po velkých vedrech v minulém týdnu se příjemně ochladilo. I tak byly ale tratě dostatečně náročné především tím , že postupy byly často přímé a podložka těžká. V Elitě zvítězili Martina Dočkalová /LPU/ a Tomáš Dlabaja ZBM. Ještě vítězové áčkových kategorií: Vendula Horčičková /UOL/, Tereza Novotná /PHK/, Tereza Petrželová /SHK/, Petra Škodová /LPU/, Michal Hubáček /LCE/, Pavel Kubát /PHK/ , Miloš Nykodým /ZBM/ a Roman Zbranek /ASU/ . V neděli je připravena krátká trať a bude na "desítce".

Fotografie budou následovat...teď mám ale rege.Adamov je vlastně veliká louka v hlubokém lese

11. září 2009 v 9:38 Orienteering
Fotografie z prostoru závodu lehce naznačují terén, průchodnost a podložku. V druhé části mapy jsou však ještě i pasáže s drobnými skalními útvary, pevnůstkami a v malém rozsahu též vzrostlý listnatý les. Tedy Adamov - den před závodem.

Poslední fotografie je z centra závodu.

Kopcovité Studénky

5. září 2009 v 23:00 SK Karlovice
První "podzimní" se vydařil. Šumperský závod v Dolních Studénkách proběhl za poměrně chladného počasí, ale déšť spadl trochu výš v Jeseníkách. Pořadatelé připravili v kopcovitém terénu velmi náročné tratě. Hlavní kategorii žen ovládla Michaela Višňová /VOV/ a v mužích zvítězil Pavel Starosta /VIC/. Z našich závodníků se na stupně vítězů prosadil Zbyněk Stibor, a z vrbenských pak Pavla Sedlářová a Jitka Svačinková /Křesťanová/. Protože Jitka odjela dřív, mohl jsem po delší době opět převzít cenu já. / A poctivě jsem ji potom odevzdal Jardovi Křesťanovi /zasloužilému otci/, výbornému trenérovi, který s námi ve Vrbně orienťák před třiceti lety zakládal/.

A na závěr ješté pár fotek z výhlášení.


Cyklokros opět na obzoru

3. září 2009 v 20:38 SG Vrbno
Výstava fotografií "Oderský pohár" proběhne od 15. září v galerii "Na radnici" ve Vrbně pod Pradědem. To naznačuje, že cyklokrosová sezona se blíží. V loňském ročníku vyhrál Pohár Zdeněk Mlynář. Tak ještě pár fotek.