...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Říjen 2009

Noční Opava

25. října 2009 v 19:59
Opavské "noční" se uskutečnily v okolí zámku Hradec nad Moravicí. Snad ani nepamatuji, kdy byl pro zázemí k dispozici tak krásný sál....a start přímo na nádvoří, stejně tak i cíl. Závod nebyl z nejlehčích, protože stavité poslali závodníky po pěkném, běhavém začátku, až dolů a přes Moravici. Schody nepříjemně klouzaly, ale jinak paráda. Taky jsem jako vždy fotil. Jaké bylo pak doma překvapení, když jsem zjistil, že blog už "nebere". Je ovšem zase pravda, že za ty dva roky jsem zcela opotřeboval docela kvalitní foťák. Takže teď musím udělat i nový blog /tady jdou již jenom texty/.
Brzy se tu objeví odkaz...název zatím nejasný ...ale asi... rege.blog.cz...nebo tak něco...Nakonec v domácím konkurzu zvítězil ....regesport-2.blog.cz...a odkaz je "v oblíbených"....děkuji za prominutí této malé komplikace....stává se mi to maximálně tak jedenkrát za deset let.../Jáchyme hoď ho do stroje/...

Mistrovské štafety

12. října 2009 v 23:56 Orienteering
Mistrovství štafet, přivítalo již jenom lehké mrholení, a další změnou, kterou závodníci rovněž přivítali, byla desítková mapa. Samotný závod jsem zdokumentoval na fotkách a jak si jistě všimnete, vytipoval jsem si jako jednu z favorizovaných štafet - ABR - všichni tři borci mě totiž letos převědčili, že mají formu. V kategorii žen zvítězila USK Praha /Lacigová, Seifertová, Tichovská/, druhá skončila Tesla Brno, třetí SK Smržovka. V kategorii mužů zvítězil A-team Novo Bruntál /Vala, Jašek, Tomeček/, druhý skončil Pell's MTBO team, třetí byla kombinovaná štafeta "Rakousko", a bronz tedy získal Ekonom Praha. Pořadatelé předvedli osvědčený, kvalitní, "Šumperský výkon" / a stejně dobří jsou i na sněhu/.
Takový byl tedy Šumperk. A budu vzpomínat, třeba na jahodové knedlíky a sobotní déšť....jak se říká ...."pršelo štěstí"...

Deštivé, krásné, odpoledne v Šumperku

11. října 2009 v 22:49 Orienteering
Poslední závod Českého poháru MTBO se potýkal s nepřízní počasí. Pořadatelé připravili náročné tratě a obtížnost ještě znásobilo počasí. V závodě se muselo hodně běhat a průměrná váha kola, oděného v motokrosovém bahně, byla /dle odhadů závodníků/ asi tak dvacet kilogramů. /Já si vybral stanoviště v lese, kde větší část nánosů bahna "milosrdný" déšť již smyl/. V ženské elitě zvítězila Martina Tichovská v mužích pak Jaroslav Rygl. Vítězem byl ovšem každý kdo dokončil.


MČR sprint

10. října 2009 v 22:56 Orienteering
V Šumperku probíhá závěrečný trojzávod MTBO. V sobotu dopoledne to bylo Mistrovství ČR ve sprintu. Poměrně obtížný závod s velkým množstvím kontrol vyhrála v ženách Michaela Gigon /TBM/, druhá skončila Martina Tichovská /VSP/ a bronz získala Renata Paulíčková /SJI/. V mužské elitě zvítězil nestárnoucí Jaroslav Rygl /XBM/, před Jiřím Hradilem /TZL/, třetí pozici obsadil Lubomír Tomeček /ABR/.

A tady se již připravuje Monika na svůj první závod MTBO. / A odpoledne taky svůj první závod vyhrála/.


Tak ti nevím...

8. října 2009 v 16:29 SG Vrbno
Známý trenér M.M. vyslovil přání, a tak jsem pátral v kartách. Karty řekly, že jednu cyklokrosařku by ještě měly, ale já ji zase nepoznávám...přesto tedy pokus...je to Terka - není to Terka...?


Matoucí dresy a maskující přilby

6. října 2009 v 0:03 SG Vrbno
Fotografie z Mnichova musely počkat /a nebylo to způsobeno stávkou pilotů/, prostě jsem pod přilbami nedokázal rozlišit některé borce. Původní záměr byl..."budou tu hlavně návštěvníci vrbenské regenerace"... a jestli tedy někdo chybí, je to právě těmi našince trochu matoucími dresy a přilbami. Ovšem byl to moc pěkný závod a proto je tu víc fotek pro Břeťu a Péťu.

...............................................................................................................................................................

Vrbenský cyklokros

4. října 2009 v 20:18 SG Vrbno
Vrbenský cyklokros u Černé Opavy, vyhrál Petr Hampl z Bílé Opavy. K závodu se ještě vrátím, zatím jen finálové foto a výsledky z Itálie....2. Štybar, 2. Petruš, 3. Lasák. Gratulujeme všem čtyřem.


Orientační sport - sport třetího tisíciletí

3. října 2009 v 16:53 Orienteering
Výstava banerů Centra historie OB ve Zlíně a fotografií Lubomíra Tomečka st. , se uskuteční ve Vrbně pod Pradědem od poloviny listopadu do poloviny prosince. Banery seznámí s historií tohoto krásného sportu, a jsou doplněny fotografiemi z MS MTBO v Novém Městě, MS OB v Olomouci, několika MČR a taky ze závodů Českého poháru OB ve Vrbně p.P. /Adamově/ a v Ludvíkově. Orientační sporty posouvají sport, dle mého názoru, do vyšší dimenze. Vyvážené spojení náročnosti fyzické a psychické, a taky střídmost v oblasti profesionalizace, zachovává podstatu sportu jako takového a činí z něj jednoznačně aktivitu s velkou budoucností.

Navíc poskytují orientační sporty - orientační běh, lyžařský orientační běh, orientační závody na horských kolech a nově též Trail /který umožňuje velmi hodnotné vyžití těm, kteří z různých důvodů neupřednostňují fyzický výkon/ , velmi široký prostor pro uplatnění individuálních předpokladů a zálib....V neposlední řadě pak orientační sporty nabízejí vyžití celé rodině, od prvňáčků až po dědečky a babičky. Právě variabilita orientačních sportů předurčuje i název výstavy ... Orientační sport - sport třetího tisíciletí.