...............................................................................................................................................................foto: Lubomír Tomeček ©

Orientační sport - sport třetího tisíciletí

3. října 2009 v 16:53 |  Orienteering
Výstava banerů Centra historie OB ve Zlíně a fotografií Lubomíra Tomečka st. , se uskuteční ve Vrbně pod Pradědem od poloviny listopadu do poloviny prosince. Banery seznámí s historií tohoto krásného sportu, a jsou doplněny fotografiemi z MS MTBO v Novém Městě, MS OB v Olomouci, několika MČR a taky ze závodů Českého poháru OB ve Vrbně p.P. /Adamově/ a v Ludvíkově. Orientační sporty posouvají sport, dle mého názoru, do vyšší dimenze. Vyvážené spojení náročnosti fyzické a psychické, a taky střídmost v oblasti profesionalizace, zachovává podstatu sportu jako takového a činí z něj jednoznačně aktivitu s velkou budoucností.

Navíc poskytují orientační sporty - orientační běh, lyžařský orientační běh, orientační závody na horských kolech a nově též Trail /který umožňuje velmi hodnotné vyžití těm, kteří z různých důvodů neupřednostňují fyzický výkon/ , velmi široký prostor pro uplatnění individuálních předpokladů a zálib....V neposlední řadě pak orientační sporty nabízejí vyžití celé rodině, od prvňáčků až po dědečky a babičky. Právě variabilita orientačních sportů předurčuje i název výstavy ... Orientační sport - sport třetího tisíciletí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stary mlynar stary mlynar | E-mail | 5. října 2009 v 14:35 | Reagovat

Je na čase začít rozlišovat sport od zábavy a začít rovnou Olympiádou.

2 L. L. | 5. října 2009 v 22:52 | Reagovat

...lákavé...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama